poniedziałek, 27 maja 2013

MAGNEZ = ŻYCIE

Magnez jest niezbędnym pierwiastkiem do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza osoby aktywne fizycznie, powinny zwrócić uwagę na dostarczanie tego minerału w diecie, ale rówież po przez suplementację.


Dzięki magnezowi dochodzi do pracy naszych mięsni szkieletowych , mieśnia sercowego i mięśni układu trawiennego. Magnez powoduje, że pozyskujemy energie z pożywienia, jak również kontroluje on odbudowe tkanek zgodnie z kodem genetycznym.
Od zawartości magnezu w naszych płynach komórkowych, zależy wydajnośc i jakość treningu, ze względu na to, że magnez ma wpływ na przenoszenie bodźców nerwowych do pracujących mięśni.
STRESUJESZ SIĘ??? ZWRÓĆ UWAGĘ NA DOSTARCZANIE MAGNEZU

Stres powoduje zwiększoną utratę magnezu, natomiast niski poziom magnezu powoduje reakcję stresową.


Wysiłek fizyczny, ma również znaczny wpływ na utratę pierwiastka wraz z potem.

Jak wyczytałam w róznych artykułach naukowych  niedobór magnezu i ostry stres mają wpływ na zawał mięsnia sercowego. Jak dowodzą badania u  we wszystkich przypadkach śmierci sportowców, do których doszło podczas snu, poprzedzonym ostrym treningiem oraz stresem: stwierdzono niskie stęzenie magnezu, oraz wysokie stężenie hormonu stresu w surowicy krwi i mięsniu sercowym.

 Magnez może działać profilaktycznie w zapobieganiu chorobom serca.
Ale również pomoże w zmniejszeniu nadciśnienia tętniczego (obniża poziom cholesterolu)
Duża ilośc magnezu dobrze wchłanianego znajduje się w WODACH MINERALNYCH.

Wchłanianie magnezu pogarsza dieta, bogata w dużą ilość wapnia ( jogurty itp.)
oraz błonnik (płatki owsiane) jak rówież kawa, herbata i srodki konserujące żywność.

Dlatego nie popijajcie suplementów magnezowych kawą, herbatą, mlekiem. Najlepiej przyjmować go przed snem (zdala od posiłku), co spowoduje szybszą regenerację powysiłkową, jak i uzupełni niedobory spowodowane stresemmijającego dnia.

6 komentarzy:

 1. post cos dla mnie, zmagam sie z brakami magnezu od dluzszego czasu, takze dziekuje za artykul;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nominowałam Cię do Liebster Blog ;)
  http://jazielona.blogspot.com/2013/05/moj-pierwszy-raz-d-zadowolona_29.html

  bardzo lubię Twojego bloga ;D czytam namiętnie każdy wpis ;P

  OdpowiedzUsuń
 3. Swego czasu miałam duże problemy z magnezem, teraz jest już ok.

  OdpowiedzUsuń
 4. witam ;) też miałam bardzo duzy problem z niedoborem magnezu . Objawiało się to skurczami nóg , bolały mnie stawy , byłam zmęczona i wypadały mi włosy bardzo . zaczęłam czytać o tym . jadłam brokuły , orzechy i produkty bogate w magnez , ale nie widziałam efektu/; w aptece polecono mi chela mag . pomyślałam co mi szkodzi . Zażywam już 3 tyg i widzę różnicę . stawy już tak nie bolą , a co dla mnie najważniejsze podczas rozczesywania włosów, zostaje ich na szczotce coraz mniej ;);) polecam

  OdpowiedzUsuń
 5. witam ;) też miałam bardzo duzy problem z niedoborem magnezu . Objawiało się to skurczami nóg , bolały mnie stawy , byłam zmęczona i wypadały mi włosy bardzo . zaczęłam czytać o tym . jadłam brokuły , orzechy i produkty bogate w magnez , ale nie widziałam efektu/; w aptece polecono mi chela mag . pomyślałam co mi szkodzi . Zażywam już 3 tyg i widzę różnicę . stawy już tak nie bolą , a co dla mnie najważniejsze podczas rozczesywania włosów, zostaje ich na szczotce coraz mniej ;);) polecam

  OdpowiedzUsuń
 6. Bez magnezu ani rusz, tylko on pozwala aktywnie żyć, a z drugiej strony potrzebny jest aktywnym osobom. Tutaj dokładniej o produktach bogatych w magnez, które powinnismy spozywać: http://www.jestemfit.pl/artykuly/suplementy/magnez-w-jakich-produktach-mozna-go-znalezc Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń