wtorek, 7 maja 2013

ENDORFINOWY HAJ.... CZĘŚC II

Minął prawie rok, codzienne obowiązki i szybki tryb życia sprawił, że nie miałam tak naprawdę czasu dla siebie. Napięcie czułam w całym ciele, cierpiała też moja sfera psychiczna, chciałam wszystko odreagować. Na początku tak jak wszyscy zaczęłam od imprez i alkoholu, to była moje chwilowe odreagowanie, tak przynajmniej mi się wydawało, fanie chwila zapomnienia, nie mam problemów, nie muszę niczego kontrolować, za nikogo ani za nic być odpowiedzialna.... na drugi dzień oprócz tego, że bolała mnie głowa i miałam kaca moralnego nic się nie zmieniało. Nadal byłam nieszczęśliwa. Pomimo całej masy przyjaciół nikt nie potrafił mi pomóc. Pewnego wieczoru, stwierdziłam, że nie chcę się już tak czuć, chce żeby wszystko było jak wcześniej. 
Przypomniałam sobie, ze jedyną chwilą która była tylko i WYŁĄCZNIE DLA MNIE był poranek, 
kiedy to ubierałam dres i rozespana biegałam.
Od następnego dnia wyciągnęłam  buty z szafy i tak po prostu zaczęłam biegać. Teraz każdy pomyśli, że to historia jak z komiksu wstałam i od razu super hero. Nic z tego, kolejne tygodnie mijały z bólem  łydek, zakwasami i zwątpieniem. Kupiłam tak naprawdę pierwsze buty do biegania, pulsometr to była frajda. Zaczęłam czytać  o regeneracji intensywności treningu itp. 
Kilka dni bez biegania uświadomiły mi, że zaczyna mi jego, tak po prostu brakować. Jest to moja integralna część życia, jak oddychanie. Zmieniłam myślenie, byłam bardziej wyciszona emocjonalnie, a równocześnie naładowana pozytywną energią. Nie dobierałam do siebie tak jak wcześniej komentarzy otoczenia odnośnie mojej osoby, nikt nie potrafił zepsuć mi humoru. A przede wszystkim to był tylko i wyłącznie czas poświęcony dla mnie, dla moich myśli, które w codziennym życiu, były zagłuszane przez milion mniej istotnych. W bieganiu najlepsze jest to ze jesteś tylko TY, nie jest istotny jakim jesteś człowiekiem, z jakiego środowiska pochodzisz, ani to, co o Tobie sądzą inni. Gdy biegniesz liczy się tylko Twój oddech, bicie Twojego serca, nikt nie osądza, nie krytykuje. Panuje pernamenta równowaga pomiędzy Tobą a naturą, własnie wtedy jesteś jej częścią.
 A co jest najbardziej niesamowitego w bieganiu o poranku, ta cisza, wschód słońca,wtedy czujesz, że jest on tylko i wyłącznie dla Ciebie. Świat codziennie budzi się, zmieniają się pory roku, a Ty pierwsza jesteś tego świadkiem .

1 komentarz:

  1. Serwis Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom to portal ogłoszeniowy z Radomia i okolic. Został utworzony z myślą o internautach z Radomia, którzy pragną znaleźć określone ogłoszenia drobne w swojej okolicy, umieszczać darmowe ogłoszenia lub szybko kupić czy sprzedać określoną rzecz. Portal Radom Lokalne został posortowany na wiele kategorii tematycznych z różnych dziedzin życia by uprościć docieranie do informacji. Zapraszamy do korzystania z tego narzędzia nie tylko osoby prywatne lecz również przedsiębiorstwa, którym oferujemy darmową reklamę. Serwis Radom Lokalne udostępnia też katalog lokalnych firm z Radomia. Sprawdź nas! W Radomskim serwisie ogłoszeniowym Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom umieścisz darmowe ogłoszenia w kilkunastu najbardziej popularnych kategoriach i podkategoriach tematycznych jak motoryzacja, nieruchomości Radom, praca w Radomiu, usługi, noclegi, dla domu i ogrodu, sport i turystyka, anonse towarzyskie Radom oraz wiele innych. Serwis ogłoszeniowy Radom Lokalne - Bezpłatne ogłoszenia Radom jest funkcjonalny tak dla ogłaszającego jak poszukującego ogłoszeń. Swoje ogłoszenia możesz dodawać bez konieczności rejestracji i logowania. Dodawaj ogłoszenia lokalne za darmo w Radomiu oraz szukaj ogłoszeń w całym powiecie Radomskim na Radom Lokalne !

    OdpowiedzUsuń